Yarışmanın Amacı

NİÇİN BU YARIŞMAYI DÜZENLEDİK?

Kıymetli Gönül Dostlarımız;

Allahü teâlânın “Habîbim” diyerek hitâb ettiği Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed Mustafa’nın (sallallahu aleyhi ve sellem) hayatını konu alan “SİYER-İ NEBΔ  yarışmasının ikincisini düzenleyeceğimiz için bahtiyarız.

Sen olmasaydın, sen olmasaydın, kâinatta hiçbir şeyi yaratmazdım.” diyerek övülen ve her şeyin O’nun yüzü suyu hürmetine yaratıldığı “Kâinatın Efendisi, İki Cihan Güneşi, Âlemlerin SultânıMuhammed aleyhisselâm, insanlığın önünde, gelmiş, geçmiş ve gelecek en büyük rehber, en büyük numûnedir.

Dünyada ve âhirette mes’ud olmanın, kurtulmanın yolu, Muhammed aleyhisselâma tâbi olmak ve her şeyimizle O’na benzemeye çalışmaktır.

Dünyada çektiğimiz her sıkıntının sebebi de O’nun bildirdiği yoldan uzaklaşmamız ve kendi nefsimize tâbi olmamızdır.

Muhammed aleyhisselâmı anlamak ve O’na benzemeye çalışmak da elbette O’nu ve dinimizi doğru anlatan kitapları okumakla mümkün olacaktır.

Biz de bundan dolayı, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi emekli hocalarından, Prof. Dr. Ramazan Ayvallı Hocamızın “KÂİNATIN EFENDİSİ MUHAMMED ALEYHİSSELÂM” isimli kitabını okutmayı tercih ettik.

Bu kitabı okuyan talihliler, yaradılış sebebimiz olan Muhammed Aleyhisselamın ahlâkını, üstünlüklerini, mucizelerini, kısaca hayatını doğru bir şekilde tanıyacak, din ve dünya saadetleri için en önemli anahtarı da ele geçirmiş olacaklar.

Bunun yanında, “Çamlıca Eğitim Kültür ve Sosyal Hizmetler Derneği” olarak, birbirinden güzel hediyeler kazanabileceğiniz bir yarışma ile de sizlere mükâfat vermek istiyoruz.

Husûsen;

Okutacağımız kitabın yazarı olan Prof.Dr. Ramazan Ayvallı Hocamıza;

Bu kitabın bastırılması ve hediyelerin temini safhasında maddî ve manevî desteklerini esirgemeyen destekçilerimize,

Derneğimizin eğitim müşavirlerine, yarışma için gönüllü olarak her türlü fedâkârlığa hazır olduklarını belirten genç kardeşlerimize şükranlarımızı takdim eder, iki cihan saadeti dileriz.

En büyük teşekkür, tabii ki başta öğrenci kardeşlerimize ve diğer gönül dostlarımıza

Bu kitabı okumak ve yarışmaya katılmak için sizleri teşvik eden eş-dost,  anne-baba ve öğretmenlerinize de ayrı ayrı teşekkürlerimizi sunarız.

Sizlere, hayatınızda her dâim başarılı, mutlu olmanız için duâcıyız …  Sizlerin de dualarınıza tâlibiz…

Allahü teâlâ yâr ve yardımcınız olsun… Muhabbetlerimizle…

HUZURA DOĞRU SİYER-İ NEBÎ – 2020” yarışmamızda dereceye giren öğrenci kardeşlerimize vereceğimiz hediyeler ve yarışma şartlarını görmek için tıklayınız…

Bir cevap yazın